Moda a koronawirus. Czy epidemia zmieniła trendy w branży?

Wraz z początkiem pandemii życie każdego z nas odwróciło się do góry nogami. Z dotychczasowego miejsca pracy przenieśliśmy się do domów, a zajęcia na uczelni również zaczęto prowadzić zdalnie. Wprowadzenie niemalże na każdym zakątku świata licznych restrykcji sprawiło, że zamknięto wiele galerii handlowych, a nawet i pojedynczych sklepów. Zmiany te dotknęły wiele branż oraz sprawiły, że zmieniły się nasze dotychczasowe nawyki. W trakcie epidemii koronawirusa przed wyjściem oprócz telefonu, kluczy i portfela musimy pamiętać również o zabraniu maseczki, a zakupy z kolei zaczęliśmy częściej robić online.

Czy koronawirus wpłynął na trendy w branży?

Z wybuchem epidemii wiele działalności musiało dopasować się do zmieniających się potrzeb konsumentów. Jedną z nich była branża odzieżowa. Działalności prowadzone stacjonarne przeniosły się do świata wirtualnego, natomiast sklepy online zyskały dodatkową konkurencję w walce o Klienta. Kluczowymi aspektami podczas pandemii okazały się bogaty asortyment oraz prosty i intuicyjny proces składania zamówień. Dla wielu miały one bowiem przypominać wizytę w centrum handlowym.

Zostań w domu – zamów odzież online!

Zakupy odzieżowe online okazały się strzałem w dziesiątkę. Z możliwości tej skorzystały praktycznie wszystkie pokolenia. Wiele osób miało już doświadczenie w zakupach online, inni dopiero odkryli wygodę zamówień przez internet. Kiedy musieliśmy “zostać w domu”, zaczęliśmy doceniać szybkie przelewy internetowe, błyskawiczne wysyłki i wygodne dostawy.

Praca zdalna a moda

Co ciekawe, wielu ekspertów zachęca osoby pracujące z domu do porzucenia wygodnych dresów i przerzucenia się z powrotem na ubrania, które nosili na co dzień do pracy. Chociaż elegancki garnitur nie jest wymagany (choć nie jest również zabroniony!), to warto utrzymać pewne zasady dotyczące stroju domowego podczas pracy. Ubiór ma bowiem ogromny wpływ na nastawienie psychiczne. Włożenie nawet minimalnego wysiłku w dobranie wygodnej i schludnej stylizacji pomoże w efektywniejszym wykonywaniu obowiązków.