Jak ubrać się do biura?

Rozpoczynasz nowy rozdział życia, zmieniasz pracę i nie wiesz, jak ubrać się do biura? Praca w urzędach, a czasami nawet dużych korporacjach, bardzo często (jeśli nie zawsze) wymaga odpowiedniego odzienia. Firmowy dress code może różnić się zależnie od indywidualnych wymogów każdego z przedsiębiorstw. Niemniej jednak dzisiejsze społeczeństwo utarło pewnego rodzaju schematy, które są ogólnie akceptowalne przez większość pracodawców. Zatem, jak dziś wygląda dress code dla kobiet?

Nowoczesny dress code

Jeszcze w tak naprawdę nieodległej przeszłości kobiety do pracy przychodziły w garsonkach lub sukienkach o długości przynajmniej do kolana. Do tego najczęściej pojawiały się eleganckie, białe koszule, spodnie na kant czy marynarki. Dziś natomiast nowoczesne kobiety widywane są w różnego rodzaju odzieży. Są to eleganckie spodnie w różnych kolorach, modne żakiety, sukienki i spódnice, a nawet totalny hit ostatnich sezonów – garnitury damskie.

Jak ubrać się do biura latem?

Letnie upały bywają szczególnie uciążliwe. Na szczęście dużo firm decyduje się na montaż urządzeń klimatyzacyjnych. Co zrobić, gdy za oknem temperatura wynosi 30 stopni, a otwarcie okna w biurze daje tyle co nic? Wystarczy odpowiedni outfit! Na gorącą pogodę w szczególności polecamy sukienki. To sprawdzone rozwiązanie, które gwarantuje komfort, a równocześnie wpisuje się w standardy firmowe. W asortymencie sklepu internetowego BB znajduje się szeroki wybór sukienek do biura w różnych rozmiarach, fasonach i kolorach.

Odpowiedni strój do biura zimą?

W wypadku zimy i chłodniejszych dni wybór jest praktycznie nieograniczony. W razie potrzeby wystarczy po prostu ubrać się “na cebulkę”. Polecamy eleganckie żakiety i spodnie, które stworzą piękną kreację do biura – modny garnitur damski. Równie popularne są oczywiście spódnice, które można dowolnie łączyć z koszulami, bluzkami, żakietami i swetrami. Świetnym wyborem będzie również sukienka, którą z kolei wystarczy zestawić z eleganckim płaszczem oraz botkami lub parą kozaków na obcasie.